האם זה באמת אפשרי לייצר כסף מבלוג באתר אינטרנט? ואם כן איך בדיוק?

איך לייצר כסף מאתר אינטרנט

כשפותחים בלוג לראשונה, ההתמקדות העיקרית היא בניית קהילה וקהל.

כותבים טונות של פוסטים בבלוג, דואגים לפרסום ומבלים כל היום במדיה חברתית בונים את הקהילה מסביב לנושא הבלוג.

 זהו שלב חשוב ותהליך מדהים.

לאחר מכן, ההתמקדות היא ביצירת רווחים מהבלוג.

במידה ועד כה לא שאלתם את עצמכם את השאלה, אז הגיע הזמן לשאול: מה התוכנית שלכם?

האם אתם מתכננים למכור משהו בבלוג?

האם אתם רוצים להרוויח כסף מהבלוג שלך?

הצעד הראשון למונטיזציה הוא זרם כניסות לאתר המבוססות על תוכן – באמצעות קידום הבלוג בגוגל וברשתות החברתיות.

על ידי מכירת מוצר, ניתן להפוך את הבלוג לעסק מן המניין. ניתן למכור מחדש מוצרים שיצרת או ליצור בעצמך.

בנוס, ניתן אפילו ליצור ספרים אלקטרוניים . אלו הן דרכים נהדרות להרוויח כסף מהבלוג שלך. 

לאחר מכן, ניתן לעשות זאת על ידי יצירת חנות מקוונת. בלוג יכול למכור מוצרים הקשורים לנושא או לנישה. אתה יכול גם למכור מוצרים ושירותים שותפים. דוגמה טובה לכך היא שיווק שותפים. אתה יכול להשתמש בטכניקה זו כדי לייצר רווחים מבלוג.

ברגע שיש לך קהל עוקבים הגון, אתה יכול להתחיל למכור שירותים בבלוג שלך. אתה יכול למכור שירותי שותפים

ולייצר הכנסה על ידי מכירת שטחי פרסום. אתה יכול לייצר רווח מהבלוג שלך בדרכים רבות, כולל באמצעות מכירת מוצרים ופרסום.

המפתח הוא לפתח קהל יציב וגדל כדי שתוכל לקצור את היתרונות של שיווק שותפים. ניתן גם להתחיל להרוויח כסף על ידי הצעת שירות או מכירת מוצר.

אם אתם מחפשים לייצר רווחים מבלוג, מנוי הוא אפשרות מצוינת עבורך. במידה והתוכן שאתם מייצרים הוא ייחודי ונותן ערך גבוה לקהל הקוראים שלכם, שווה לכם לשקול את השימוש בדמי מנוי או לחילופין למקור בבלוג שלכם קורס דיגיטלי, אסביר את הנקודה הזו קצת יותר לעומק:

בואו ניקח לדוגמא בלוג שעוסק בהדרכת הורים, טריקים וטיפים איך לגדל ילדים בנוחות, איך לקחת את הילדים לטיול, מה צריך להכין ולדאוג כאשר נוסעים עם הילדים לחו"ל, מחלות נפוצות בגיל הרך, התנהגויות וכו' וכו', במידה וכבר בבלוג זה יש קהל טוב שמעוניין לצרוך את התוכן והתוכן אכן מדבר אליו בנקודת זמן הנכונה, אפשר לנסות ולהוסיף לאתר קורס דיגיטלי מקיף על הנושא הכואב לכל הורה: "איך להרדים את הילדים בקלות וביעילות כל ערב, זה נושא שרלוונטי להמון אנשים במיוחד הקהל שקורא את הבלוג, ואני מניח שאפילו לחלק מהם ישתלם להוציא 50 ש"ח או 100 ש"ח ולעשות קורס מזורז שיכול לתת להם ערך רב ובעיקר שעות רבות של שקט בערב..

חשוב לציין שגם את הקורס הדיגיטלי יש לקדם בתוך האתר בצורה נכונה ולייצר משפך דיגיטלי נכון בתוך האתר, באמצעות לינקים פנימיים, חיבור מקורות תנועה של האתר אל דף נחיתה מתאים שיוכל להסביר ללקוחות שלך למה כל כך טוב יעשו לעצמם אם ירכשו את הקורס, וכמובן לדף זה ניתן לחבר אוטומציית מייל מתאימה שתאדיר ותסביר על המוצר, ואולי אף תפתור התנגדויות וכו'

חשוב להתאזר בסבלנות ולא להאיץ בתהליך, השלב הכי חשוב הוא באמת ליצור את קהל הלקוחות הגדול והמתאים ביותר שאתם יכולים, הכלים העומדים לרשותכם הם: קידום אורגני בגוגל, רשימת מיילים ושימוש באוטומציית מיילים, קידום באמצעות רשתות חברתיות, שימוש בגוגל adSense, המלצות בבלוגים שכנים/אורחים והמון שיתופי פעולה. כמובן שאין סוף לרעיונות שיכולים להיות לכם להביא לקוחות לבלוג שלכם, אבל בשלב הראשון (יכול לקחת בין 3 חודשים לשנה שלמה של עבודה) הוא בהחלט לייצור את הקהל שיהווה את הבסיס לבלוג שלכם.

הכסף שתרוויחו מהבלוג שלכם יגדל עם הזמן. כאשר אתם מרגישים מוכנים להתחיל לייצר רווחים מהבלוג שלכם, עליכם לשקול גם את העדפות הקהל שלכם. על ידי התמקדות בדברים שהקהל הספציפי שלכם רוצה, הדרך הטובה ביותר להבין את רצון הקהל שלכם הוא, נכון, פשוט לשאול: פוסט בנוסח "מה הנושא שהכי מעניין אתכם בתקופה האחרונה" יכול לתת אינדיקציות מאד טובות לגבי, מה הלקוחות שלכם רוצים ואיך תוכלו לארוז את זה בצורה של מוצר מוגמר ומושך.

זה יכול לקחת שנים כדאי להרוויח כסף מבלוג. ככל שהנישה פופולארית יותר, כך הסיכוי יהיה גדול יותר אך מצד שני התחרות תהיה קשה יותר. לכן, כדאי לנסות להתמקד בנישה אחת ולבנות אותה בהתאם.

אם יש לכם תשוקה לזה, תתחילו בהקדם האפשרי.

בסופו של דבר, למרות הקשיים הצפויים בדרך, זה אמור להיות הצלחה! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.